Zakrzywione ekrany Samsung

Zakrzywione ekrany Samsung

Zastanawiało Cię kiedyś, po co powstały zakrzywione ekrany?

Samsung wyjaśnia, że zakrzywione ekrany najlepiej oddają realizm obrazu i zapewniają najwyższą jakość oglądania. Od lat 50. XX w. stosuje się je w kinach. Zakrzywienie ekranów w telewizorach i monitorach powoduje dostosowanie ich kształtu do naturalnego (czyli zakrzywionego) pola widzenia człowieka. Oglądane obrazy są jeszcze bardziej realistyczne. Widz ma poczucie głębi niespotykane na płaskich ekranach a jednocześnie oglądanie mniej męczy oczy.

 

Zakrzywione ekrany w smartfonach to też nie tylko sposób na zaintrygowanie, ale dodatkowa funkcjonalność. Samsung GALAXY Note Edge został wyposażony w ekran, zachodzący na boczną ściankę urządzenia. Dzięki temu każdy użytkownik Note Edge może widzieć powiadomienia bez patrzenia na ekran główny (przydatne np. w czasie spotkań), korzystać ze skrótów do aplikacji czy wykonywać podstawowe czynności za pomocą jednego przeciągnięcia palcem po ekranie.

Kategoria Gadżety

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *