Astell&Kern  – Nowości z Monachium

Podczas majowych Targów High-End Show 2016 w Monachium, Astell & Kern – światowy lider w dziedzinie przenośnego audio zaprezentował trzy nowe produkty, które idealnie uzupełniają aktualną ofertę koreańskiego producenta. Jednym z modeli jest odtwarzacz AK300, który jest rozszerzeniem obecnej serii DAPów. Kolejne ciekawostki, to AK Recorder współpracujący z najnowszymi produktami AK oraz totalnie nowatorska rzecz – kabel Astell&Kern Grafen do transmisji sygnałów audio.

Astell&Kern AK300 jako najmłodszy z przenośnych odtwarzaczy serii AK320 i AK380 zawiera wiele cech swoich starszych braci w bardziej przystępnej cenie , w tym możliwość rozbudowy o różne akcesoria dokujące , które zezwalają użytkownikom na dodatkowe funkcje i rozszerza możliwości samych odtwarzaczy. Jak w pozostałych modelach serii AK300, nowy model posiada korektor parametryczny ( PEQ ) , VCXO Reference Clock (Zegar Femto) dla minimalnego jitter , wsparcie AK Connect – Funkcja DAC USB, łączność Wi-Fi, i metalowy przycisk home wrażliwy na delikatny nacisk.

Inne cechy Astell & Kern AK300 to:

  • Stereo AK4490 DAC Chipset
  • Obsługa dźwięku o wysokiej rozdzielczości do 32-bit/384KHz PCM (downconverted do 24bit / 192kHz PCM) oraz plików DSD do 5.6MHz (konwertowane do PCM)
  • 64GB pamięci wewnętrznej flash oraz możliwość rozszerzenia poprzez karty microSD do maksymalnie 200 GB pamięci.

astell&kern

Model AK300 powinien pojawić się w sprzedaży na przełomie maja i czerwca, w wybranych sklepach oraz do testów w sklepach Audiokracja w Polsce, w cenie około 4500 PLN z VAT.

AK Recorder  – nowe akcesoria w linii Astell&Kern

Nowy moduł pozwala użytkownikom podłączyć się do AK300, AK320 i AK380 w celu uzyskania przenośnego studia nagrań, zdolnego do rejestrowania dźwięku wysokiej rozdzielczości w dowolnym miejscu na świecie. AK Recorder to pierwszy na świecie przenośny rejestrator dźwięku w klasie DSD 5.6 MHz.

AK Recorder to prawdziwe, urządzenie rejestrujące w klasie profesjonalnej , wyposażone w :

  • mic in – wspiera profesjonalne mikrofony z wejściami 5V i 48V phantom do nagrywania muzyki i wokali na żywo
  • line in – obsługuje połączenia z analogowych źródeł dźwięku takich jak gramofony aby nagrywać muzykę w wysokiej rozdzielczości
  • AES / EBU In – obsługuje zapis cyfrowej muzyki z konsoletach studyjnych
  • Wsparcie dla opcjonalnego zestawu Recording Stereo (sprzedawany oddzielnie)
  • Możliwość nagrywania- 16/24/32bit, 44.1/48/88.2/96/176.4/192/352/384kHz, DSD64, DSD128
  • Możliwość dostrojenia mikrofonu oraz wzmocnienia sygnału przedwzmacniacza
  • Różnorodność opcji nagrywania cyfrowego m.in. digital limiter, peak hold, low-cut filters, pre-recording i więcej
  • Możliwość zdalnego rejestrowania i kontroli przez Wi-Fi

AstellKern AK Recorder (2)                                      AstellKern AK Recorder (1)

Dzięki nowemu Astell&Kern AK Recorder, wykonawcy i inżynierowie nie muszą już być przywiązani do studia aby profesjonalnie nagrywać dźwięk o wysokiej rozdzielczości.
Model Astell&Kern AK Recorder powinien pojawić się już wkrótce w sprzedaży, w wybranych sklepach oraz do testów w sklepach Audiokracja w Polsce, w cenie około 3999 PLN z VAT.

Astell&Kern Grafen Cable jest pierwszym na świecie, Hi-Fi audio przewodnikiem wykonanym z grafenu. Znany jako “idealny materiał ” ze względu na swoje niezwykłe właściwości fizyczne i chemiczne, kable z grafenu mogą zapewnić najlepszą możliwą jakość sygnału. Lepszą niż jakichkolwiek kabel z innych materiałów dostępne obecnie na rynku. Astell&Kern grafen cable jest kolejnym dodatkiem, który kontynuuje filozofię Astell & Kern “muzyka taka jaka miała być pierwotnie” – jeden krok bliżej do tego, co rzeczywiście zarejestrowano w studiu.

Korzyści związane z kablem z grafenem :

  • Bardziej naturalny dźwięk – Grafen ma aż o dwie trzecie lepszą przewodność niż miedź, wydobywa bardziej naturalny dźwięk.
  • Więcej dźwięku – ponieważ mniej dźwięku zostaje utracone z powodu rekrystalizacji miedzi podczas procesu powlekania Grafenem.
  • Chroni rdzeń kabla z miedzi przed utlenianiem – struktura siatki grafenu jest mniejsza niż rozmiar cząsteczek tlenu

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *