Bang & Olufsen na targach DOM inteligentny

Bang & Olufsen na targach DOM inteligentny

Bang & Olufsen

Firma powstała ponad 90 lat temu w Danii, na zachodzie Jutlandii, w niewielkiej miejscowości Struer, gdzie do dziś mieszczą się jej biura i fabryka. W 1925 roku dwóch młodych inżynierów i wizjonerów – Peter Bang i Svend Olufsen, rozpoczęło prace nad swoim pierwszym wielkim sukcesem. Przyniósł go produkt o wdzięcznej nazwie Eliminator.

Przez 90 lat, zmieniały się technologie, trendy, jednak produkty opuszczające fabrykę były zawsze dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Najwyższa jakość materiałów, innowacje technologiczne, pasja tworzenia zaprowadziły Bang & Olufsen na dwór królewski, gdzie dostarczane były specjalnie w tym celu wyprodukowane radio-gramofony z głośnikami z linii Krone.

BeoLab-18-floor-w-BeoVision-11_1400x850

Design był zawsze jednym z kluczowych dla Bang & Olufsen zagadnień, duńskie pochodzenie determinuje dążenie do harmonijnego połączenia formy i funkcji. Ib Fabiansen, Jacob Jensen, David Lewis – ci wybitni projektanci na stałe wpisali się do kanonu sztuki użytkowej, a ich dzieła, czyli urządzenia audio i głośniki, które wyszły spod ich ołówka, do dziś oglądamy w muzeach np. w słynnym nowojorskim Museum of Modern Art. To dziedzictwo jest z pietyzmem kultywowane, a do współpracy zapraszani są nowi projektanci, czego fantastyczne efekty prezentujemy na Targach Inteligentny Dom.

Bezkompromisowość w kwestii jakości dźwięku została wprowadzona na kolejny poziom, w ukoronowaniu 90 lat tradycji Bang & Olufsen – najnowszych głośnikach BeoLab 90. Trzy lata trwały prace nad projektem, a rezultat jest spektakularny. Najmocniejszy cyfrowy głośnik aktywny do użytku domowego, który potrafi np. pracować w trzech trybach, zapewniając zawsze niezapomniane wrażenia słuchowe, naszpikowany jest unikalnymi rozwiązaniami, otwierającymi nowy rozdział w dziedzinie dźwięku Bang & Olufsen.

Prosta, intuicyjna obsługa to kolejne z zagadnień, które stanowi punkt wyjścia do projektowania sprzętu A/V w Bang & Olufsen. Jeden, nieskomplikowany pilot do obsługi wszystkich urządzeń, uruchamianie muzyki za jednym dotknięciem, przejrzysta aplikacja oraz kompatybilność urządzeń nowych i klasyków Bang & Olufsen – to wszystko znajdziemy w systemie Beolink Multiroom, który scala wszystkie urządzenia A/V w domu. W Bang & Olufsen od wielu lat zdajemy sobie sprawę z dobrodziejstw i zapotrzebowania na automatykę do domów, dlatego nasze urządzenia łatwo jest spiąć z takimi systemami.

Najnowsze telewizory BeoVision Avant w różnych wielkościach, doskonałe głośniki z technologią bezprzewodową WiSA, łamiące konwenanse cyfrowe systemy audio – kunszt ich wykonania, unikalny design, dźwięk, obraz, i odrobina magii, oto co zaprezentujemy na naszej ekspozycji, na ten kwietniowy weekend przenosimy bowiem salon Bang & Olufsen do Krakowa.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *