Bezpieczne systemy szklane

Bezpieczne systemy szklane

Jak chronić siebie i swój dom, biuro? Służą temu złożone systemy szklane chroniące przed włamaniami, ostrzałem a nawet wybuchami.

We współczesnym budownictwie duży nacisk kładzie się na walory użytkowe, ale również estetyczne, gdzie coraz modniejsze staje się stosowanie różnorodnych rozwiązań szklanych. Innowacyjne i zaawansowane technologie pozwalają powierzyć szkleniom także funkcje ochronne a zapewnienie tych najbardziej odpowiednich i skutecznych leży po stronie osób zaangażowanych w proces projektowania, przygotowania specyfikacji i zarządzania budynkiem.

W prawidłowym doborze szkła do konkretnych, indywidualnych zastosowań służą precyzyjne normy europejskie wypracowane w ramach specjalistycznych testów przeprowadzanych przez niezależne instytucje i w efekcie pogrupowane są wg. odpowiednich klas dla każdej kategorii szyb.

Szyby odpowiedzialne za odpieranie ataku i niepowołane wtargnięcia muszą przejść testy wytrzymałościowe. Wykonuje się je przy użyciu certyfikowanych narzędzi pogrupowanych w kategorie.

Szkło kuloodporne musi się przeciwstawić ostrzałowi z różnorodnej broni palnej dla której określone są odpowiednie klasy – od BR1 do BR7 dla karabinów i pistoletów oraz dodatkowo klasy SG1 i SG2 przypisane strzelbom.

Gdy istnieje ryzyko ataku z broni palnej oraz niebezpiecznych narzędzi, Vetrotech Saint – Gobain opracował wersje PRO dla szkła PROTECT odpornego na uderzenie pociskiem i siłę eksplozji. Produkty te mogą na przykład być odporne na pociski z broni różnych kalibrów i jednocześnie zapewniać ochronę przed atakami z użyciem wiertarek o dużej mocy. Ta specjalnie zaprojektowana gama certyfikowanych rozwiązań jest na bieżąco aktualizowana na podstawie katalogu najnowszej broni.

www.vetrotech.com/polska

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *