CES2016: telewizor Panasonic Ultra HD Premium

CES2016: telewizor Panasonic Ultra HD Premium

Firma Panasonic wprowadza pierwszy na świecie telewizor LED LCD, który spełnia standardy najnowszej specyfikacji „Ultra HD Premium”.

Oznacza to, że międzybranżowa grupa UHD Alliance (UHDA) – w skład której wchodzą czołowe wytwórnie filmowe, producenci elektroniki użytkowej, dystrybutorzy treści i firmy technologiczne – dokonała oceny nowego telewizora Panasonic DX900 i uznała, że spełnia on cały szereg wyśrubowanych kryteriów dotyczących jakości obrazu. Obejmują one pełen zakres: od rozdzielczości i wydajności wysokiego zakresu dynamicznego (HDR) do precyzji obrazu, szerokiej gamy kolorów i innych. W telewizorze Panasonic DX900 udało się połączyć po raz pierwszy ekstremalną jasność, co jest mocną stroną LCD, z kontrastem i poziomem czerni.

Choć DX900 jest dosłownie zbudowany pod kątem HDR, nadal można na nim oglądać treści, które nie zostały stworzone w HDR. Dzięki całkowicie nowemu procesorowi chipsetowemu przetwarzającemu Panasonic HCX+ możliwe jest wyświetlenie obrazów, które wiernie odzwierciedlają standard wideo Rec 709 sprzed ery HDR.

Telewizor Panasonic DX900 będzie dostępny od wiosny 2016 r. w dwóch wersjach: 65-i 58-calowej.

http://www.panasonic.com

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *