INTELIGENTNE MIASTA HUSQVARNA NA TARGACH DOM inteligentny

INTELIGENTNE MIASTA HUSQVARNA NA TARGACH DOM inteligentny

Rozwiązania technologiczne w inteligentnych miastach to nie tylko poprawa komfortu życia jego mieszkańców. To także zwiększenie wydajności pracy i nowoczesne rozwiązania dla biznesu. Technologia pozwala dzisiaj na tworzenie maszyn, które komunikują się z nami i usprawniają nasze życie. Husqvarna od zawsze patrzyła w przyszłość. W dniach 8-10 kwietnia 2016 będzie można podziwiać i testować produkty Husqvarny podczas Targów Dom Inteligentny 2016 w Krakowie.

Inteligenta bateria litowa ze zintegrowanym modułem Bluetooth („connected battery”).

Inteligenta bateria pozwoli użytkownikowi maszyn Husqvarna zbierać cenne informacje o ich działaniu w czasie rzeczywistym. Dodatkowo baterię można połączyć ze smartfonem lub smartwatchem w celu przesyłania informacji operatorowi danego sprzętu lub pozostałym członkom jego zespołu. Dzięki możliwościom przesyłania danych w czasie rzeczywistym, firmy zajmujące się architekturą krajobrazu mogą zmaksymalizować produktywność swoich narzędzi i pracowników. Urządzenie same poinformuje managera lub technika o konieczności przeprowadzenia niezbędnych napraw i konserwacji. Operator zyska możliwość doskonalenia swoich umiejętności dzięki informacjom zwrotnym pobieranym z urządzenia. Inteligentne rozwiązania zwiększają także bezpieczeństwo zarówno przed kradzieżą, jak i przed skorzystaniem z maszyny przez niepowołane osoby. Dodatkowo od teraz członkowie zespołów będą mogli się lepiej ze sobą komunikować, a osoba zarządzająca lepiej zaplanować dzień pracy.

Husqvarna Ramus™ – koncepcyjny projekt przyszłości

Projekt Ramus to futurystyczny projekt inteligentnych, bardzo lekkich nożyc do żywopłotu działających w oparciu o technologie, które wykorzystano
w prototypie inteligentnej baterii. Koncept odzwierciedla możliwości technologiczne oraz kierunki, w których podążać będzie rozwój maszyn do pielęgnacji zieleni. „Smart city” to w tym przypadku połączenie technologii inteligentnej baterii, designu i nowoczesnego spojrzenia na prace w zakresie pielęgnacji zieleni.

Husqvarna Fleet Services (HFS) – rozwiązania dla biznes

Husqvarna jest pierwszą firmą, która wprowadziła rozwiązania z zakresu connectivity do mechanicznego sprzętu ogrodniczego. Celem firmy jest zintegrowanie nowej baterii z platformą Husqvarna Fleet Services, zaraz po jej rynkowej premierze. Od dziś Husqvarna udostępniła HFS również w postaci aplikacji na smartfony, która dla operatorów sprzętu stanowić będzie dodatkową pomoc, a w przypadku zespołów przyczyni się do ich większego zaangażowania w pracę.

Automower – Technologia pielęgnowana od ponad 20 lat

Kolejnym dowodem na to, że firma Husqvarna zawsze patrzyła perspektywicznie na możliwości technologiczne w pielęgnacji zieleni jest pierwsza na świecie automatyczna kosiarka Automower. Produkt rozwijany jest od 1995 rok i był wielokrotnie nagradzany na całym świecie. Zastosowanie nowoczesnej technologii oraz lata doświadczenia pozwoliły na zaprojektowanie maszyn, które są wydajne, ciche i przyjazne środowisku. Rodzina kosiarek Automower to w pełni zautomatyzowane roboty koszące. Potrafią wykonać cała pracę związaną z koszeniem, dzięki czemu ogród pozostanie miejscem wypoczynku i relaksu.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *