Kamera Kodak Super 8

Kamera Kodak Super 8

Kodak, Kodak… Czy to ta firma, która po ponad 120 latach prawie zbankrutowała? Tak. Dawny potentat na rynku fotograficznym próbuje zaistnieć odwołując się do nostalgii za filmami słabej jakości.

Kodak postanowił wprowadzić na rynek kamerę, która nagrywa krótkie filmy na taśmę. To tak, jakbyście chcieli instagramować za pomocą kamery i projektora.

Kamera wygląda nowocześnie, ale nazwa nawiązuje do oryginalnego urządzenia Kodak Super 8 z 1965 roku. Do środka wkłada się kartridże z 15mm taśmą. Każdy nabój starcza na kilka minut. W cenie materiałów eksploatacyjnych zawarta jest od razu cena wywołania filmu. Dostajesz taśmę i wersję cyfrową.

Kamera ma 6mm obiektyw firmy Ricoh. Na górze obudowy jest uchwyt ze zintegrowanym mikrofonem. Są manualne ustawienia ostrości, przysłony i szybkości, ale dla filmowców-amatorów, którzy chcą więcej i szybciej, wybudowano też cyfrowy wyświetlacz oraz gniazda USB, HDMI i na kartę SD.

Cena nie została jeszcze podana. Kamera Kodak Super 8 trafi do sprzedaży jesienią 2016 roku.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *