Kolejna rewolucja na rynku odkurzaczy

Kolejna rewolucja na rynku odkurzaczy

Firma Dyson przedstawia jedyny na świecie odkurzacz, który powraca do pozycji pionowej, gdy się przewróci.

Odkurzacze przewracają się, trudno nimi manewrować. Pojemniki z trudem się otwierają i osadza się na nich brud. Węże ssące plączą się pod nogami, a akcesoria mogą nie spełniać naszych oczekiwań. Niektóre odkurzacze cylindryczne bywają nieporęczne i są źródłem frustracji. Inżynierowie z firmy Dyson postanowili rozwiązać te problemy, a efektem ich pracy jest najnowszy model odkurzacza Dyson Cinetic Big BallTM.

tsillence

– Problem z niektórymi odkurzaczami cylindrycznymi polega na tym, że mogą się wywracać i trzeba do nich podejść, aby je podnieść. Z tego względu postawiliśmy przed naszymi inżynierami zadanie, aby dopracowali ich konstrukcję i rozwiązali ten i inne problemy. Efektem ich pracy jest Dyson Cinetic Big BallTM – jedyny odkurzacz cylindryczny, który powraca do pozycji pionowej, gdy się przewróci. Nowością jest także nowy mechanizm do higienicznego opróżniania pojemnika i przegubowy uchwyt – powiedział James Dyson.
Odkurzacz Dyson Cinetic Big BallTM jest kompaktowy i nowoczesny oraz oferuje wiele innowacyjnych funkcji, które zwiększają zadowolenie klientów. To jedyny odkurzacz, który powraca do pozycji pionowej, gdy się przewróci. Ponadto to jedyny odkurzacz, który nie wymaga żadnej konserwacji i nie traci siły ssania. Nie ma żadnych filtrów, które trzeba byłoby myć lub wymieniać. Nie trzeba też kupować żadnych worków.

Powrót do pozycji pionowej

Inne odkurzacze przewracają się i leżą. Dyson Cinetic Big BallTM to jedyny odkurzacz cylindryczny, który powraca do pozycji pionowej, gdy się przewróci. Inżynierowie firmy Dyson osiągnęli to rozwiązanie dzięki umieszczeniu komponentów urządzenia w kuli, przy czym najcięższe elementy znalazły się możliwie jak najniżej. Odkurzacz ma nisko położony środek ciężkości, co oznacza, że gdy znajdzie się w pozycji innej niż spoczynkowa, siła grawitacji automatycznie przywróci go do pozycji pionowej.


Technologia Ball™

Wszystkie najważniejsze komponenty zostały umieszczone w kuli, dzięki czemu odkurzacz obraca się w miejscu i z łatwością porusza się po domu. Żadnych niewygodnych ruchów.


Higieniczne opróżnianie pojemnika

Podczas opróżniania pojemnika kołnierz silikonowy przesuwa się w dół metalowej osłony, wypychając z niego trudny do usunięcia brud i kurz. Dzięki temu unika się fizycznego kontaktu z brudem i nie trzeba sięgać ręką do wnętrza pojemnika, który jest także o 33% większy niż we wcześniejszych modelach odkurzaczy Dyson.


Przegubowy uchwyt

Uchwyt rury teleskopowej obraca się teraz w trzech kierunkach, umożliwiając obrót o 360°. Oznacza to łatwiejsze czyszczenie w każdej pozycji przy mniejszym wysiłku. Rura teleskopowa jest dłuższa niż we wcześniejszych modelach i wysuwa się do 1250 mm. Ponadto wąż ssący został umocowany bliżej rury, dzięki czemu urządzenie zajmuje mniej miejsca w schowku.


Technologia Dyson CineticTM

Końcówki 36 cyklonów Dyson Cinetic™ odseparowują mikroskopijny kurz, którzy może zapychać inne odkurzacze. Odkurzacze z technologią Dyson Cinetic™ nie tracą siły ssania oraz wychwytują kurz, brud i mikroskopijne cząsteczki rzędu 0,3 mikrona. Odseparowywanie kurzu jest tak efektywne, że nie trzeba myć ani wymieniać żadnych filtrów.

 

Dodatkowe informacje

 • Ssawka do podłóg Musclehead sama dostosowuje się do każdego rodzaju powierzchni. Aktywna podstawa automatycznie modyfikuje wysokość ssawki, aby zapewnić maksymalną siłę ssania podczas czyszczenia dywanów, dywaników i podłóg.
 • Akcesoria z mechanizmem szybkiego mocowania umożliwiają użytkownikowi ich łatwą wymianę. Teraz można je łatwiej zdejmować, ponieważ przycisk je zwalniający umieszczono na akcesoriach.
 • Żadnych dodatkowych kosztów, ponieważ nie trzeba myć ani wymieniać filtrów, ani kupować worków.
 • 5 lat gwarancji na części i serwis. Bezproblemowa naprawa lub wymiana.


Badania i rozwój

 • Prace nad odkurzaczem cylindrycznym Dyson Cinetic Big BallTM trwały ponad 2,5 roku.
 • W tym czasie ok. 55 inżynierów-projektantów stworzyło ponad tysiąc prototypów urządzenia.
 • W trakcie prac nad odkurzaczami cylindrycznymi Dyson Cinetic Big BallTM zużyto 1800 kilogramów brudu do testów. To mniej więcej masa dwóch samochodów Mini.
 • Podczas przeprowadzanych testów urządzenia Dyson Cinetic Big BallTM pokonały łącznie ok.16 km w 900 testach zbierania brudu i kurzu.
 • Powietrze wlatuje do cyklonów z prędkością ponad 160 km/h. Następnie przyspiesza w wewnętrznych cyklonach do 290 km/h, generując siły odśrodkowe ponad 100 tys. razy większe od siły grawitacji, aby odseparować mikroskopijne cząsteczki od strumienia powietrza.
 • Aby zapewnić niezawodne funkcjonowanie mechanizmu do higienicznego opróżniania pojemnika i efektywne odseparowywanie kurzu przez odkurzacz, inżynierowie zastosowali osłonę otaczającą cyklony wykonaną z wytrawionej chemicznie stali nierdzewnej. Wielkość otworów w osłonie wynosi 250 mikronów x 250 mikronów, co odpowiada jednej ósmej wielkości główki szpilki.
 • Mechanizm zwijania kabla został przetestowany dla 6400 cykli. Zastosowano w nim metalowe hamulce odśrodkowe hamujące zwijanie się kabla oraz ceramiczne łożyska.
 • Testy samej technologii Dyson Cinetic™ trwały ponad 20 tys. godzin.

Cena jaką należy zapłacić za odkurzacz to 699$

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *