Koncepcyjny pojazd Faraday Future FFZERO1

Koncepcyjny pojazd Faraday Future FFZERO1

Przyszłość motoryzacji to napędy elektryczne. I osiągi godne supersamochodów. Tak przynajmniej twierdzą twórcy koncepcyjnego samochodu Faraday Future FFZERO1.

Producenci samochodów przyzwyczaili nas do elektrycznych kapsuł przeznaczonych do przemieszczania się w ruchu miejskim. Ale firma Faraday Future postanowiła skupić na sobie uwagę świata, prezentując podczas CES koncepcyjny model sportowy. Wygląda jak skrzyżowanie pojazdu Jetsonów z prototypem z Le Mans, ale na modularną płytę podłogową można narzucić coś bardziej praktycznego.

Koncepcyjny pojazd napędzany jest czterema motorami elektrycznymi (po jednym na każde koło), które w sumie dają moc przekraczającą 1000 KM. Od zera do setki FFZERO1 rozpędza się w ok. 3 sekundy, a maksymalna prędkość przekracza 320 km/h.

Nieco mniej widowiskową, ale być może najbardziej realistyczną i przydatną nowością jest zintegrowanie smartfona właściciela z samochodem. Urządzenie mobilne służy jako interfejs do obsługi niektórych funkcji pojazdu.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *