Nieruchomość dnia: dom inteligentny Billa Gatesa

Nieruchomość dnia: dom inteligentny Billa Gatesa

20 lat temu Bill Gates opisał swój dom w książce „The Road Ahead”. Jak się okazuje, już wtedy był to dom inteligentny, jakiego nie powstydzilibyśmy się dziś.

Celem nadrzędnym projektantów było ukrycie inteligentnych rozwiązań – Gatesowi zależało na tym, żeby technologia nie dominowała wnętrza. W domu położono światłowody. Każdy pokój miał własny tablet (chociaż wtedy nie znano jeszcze tego pojęcia!) do sterowania oświetleniem, nagłośnieniem i temperaturą. Przypinana do ubrania mini-broszka pozwalała domowi na rozpoznanie, gdzie są mieszkańcy i w miarę możliwości rozpoznanie i wyprzedzenie ich potrzeb. Dzięki temu po wejściu do pokoju danej osoby zmieniała się muzyka, oświetlenie, a nawet obrazy wyświetlane na ekranach.

Teraz te wszystkie funkcje nie brzmią rewolucyjnie, ale pamiętajmy, że tamten dom powstał 20 lat temu. Ciekawe, jak teraz wygląda dom Gatesa.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *