Samochód jak smartfon

Samochód jak smartfon

W 2017 roku nowe samochody Toyota będą podłączone do sieci LTE. Na początku tylko w USA i Japonii, ale stopniowo system będzie wprowadzany na pozostałe rynki.

Toyota zaprezentowała na targach CES w Las Vegas nowy moduł DCM (Data Communication Module), który umożliwia łączenie się samochodów z sieciami telekomunikacyjnymi. To zwiększa możliwości korzystania z internetu, aplikacji, produktów i usług oraz transmisji danych z pokładu samochodu. DCM współpracuje z nawigacją i systemem multimedialnym zainstalowanymi w samochodzie. Dodatkową funkcją modułu dostępną w standardzie będzie system powiadamiania o nagłych zdarzeniach, który automatycznie wyśle do odpowiednich służb informację o wypadku w chwili uruchomienia się poduszki powietrznej lub o próbie włamania.

W 2017 roku DCM będzie dostępny w nowych modelach w Stanach Zjednoczonych, mniej więcej w tym samym czasie w Japonii, a następnie będzie wprowadzany na kolejne rynki.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *