Toyota RAV4 Hybrid E-Four

Toyota RAV4 Hybrid E-Four

Prace nad nową wersją RAV4, w tym także nad napędem hybrydowym E-Four, trwały 3 lata.

Największy nacisk położono na tuning silnika. E-Four daje kierowcy pozytywne odczucia i pewność siebie. Samochód zawsze jest gotowy do zrywu, ale jednocześnie zapewnia linearne przyspieszenie i kontrolę. Jak twierdzi szef zespołu, napęd E-Four zasadniczo jest bardzo podobny do tych w Lexusie RX i NX. RAV4 jest lżejszy od nich, dlatego inżynierowie wykorzystali moc napędu do tego, żeby nadać RAV4 więcej dynamiki i sportowego charakteru.

Toyota zakłada, że nowy RAV4 zainteresuje osoby nastawione na aktywny styl życia. Jest przystosowana do przewozu sprzętu sportowego, do dalekich podróży i do jazdy w bardzo różnych warunkach drogowych i pogodowych. Na przykład narciarze mogą dzięki E-Four liczyć na świetną przyczepność na lodzie i śliskich podjazdach w ośrodkach narciarskich. Dodatkowy silnik na tylną oś znacząco zwiększył też możliwości ciągnięcia przyczepy, co docenią fani skuterów śnieżnych, quadów czy żaglówek i motorówek.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *