PROGRAM PREZENTACJI I WYKŁADÓW

by Arek | 22 lutego 2017 21:20

Podczas targów Dom Inteligentny ze Strefą Designu ewa & wnętrze[1] będzie można nie tylko obejrzeć, przetestować czy zamówić ciekawe produkty do domu, ale też wysłuchać interesujących wystąpień naszych Gości Specjalnych. Oto plan wydarzeń.

Piątek 3 marca

Pierwszy dzień targów należeć będzie do naukowców. W piątek od godz. 13.00 – 16.00 odbywać się będą prelekcje przygotowane przez wykładowców Politechniki Łódzkiej w ramach Forum Naukowego na temat budynków energooszczędnych i inteligentnych. Oto prelegenci i tematy ich wystąpień.

1. dr inż. Marek Pawłowski; prof. dr hab. inż. Piotr Borkowski
“Jak i gdzie uczyć się o domach inteligentnych?”

2. mgr inż. Arkadiusz Ambroziak; dr inż. Marek Pawłowski; prof. dr hab. inż. Piotr Borkowski
“Rozwiązywanie problemów z zakresu zarządzania energią cieplną w budynku.”

3. mgr inż. Adrian Chojecki; dr inż. Marek Pawłowski; prof. dr hab. inż. Piotr Borkowski
“Zarządzanie energią w budynku prosumenckim.”

4. dr hab. inż. Dariusz Heim
“Jakość powietrza w domu inteligentnym.”

5. mgr inż. Andrzej Jędrzejewski
“Kiedy termomodernizacja może się nie udać?”

6. mgr inż. Sylwester Jężak
“Ochrona przeciwprzepięciowa i odgromowa systemów automatyki budynkowej w domu inteligentnym.”

Sobota 4 marca

Partnerem targów Dom Inteligentny jest magazyn “Dom & Wnętrze”. W ramach Akademii Designu “Domu & Wnętrza” wystąpią:

godz. 10.00 – Tomek Rygalik – Premiera! Znany polski projektant po raz pierwszy oficjalnie zaprezentuje swoją nową, autorską markę TRE

godz. 12.00 – Michał Mazur – trendwatcher i bloger (trendnomad.com) przedstawi najbardziej gorące nowinki ze świata designu i nowych technologii

godz. 13.00 – Ewa Mierzejewska – redaktor naczelna magazynu Dom & Wnętrze opowie, jak zmieniały się polskie wnętrza na przestrzeni ostatnich 25 lat.

godz. 15.00 – Robert Majkut – “O fajnych tematach i świadomych klientach” – znany polski projektant podzieli się swoimi doświadczeniami z dwudziestoletniej działalności na polu architektury i designu

Niedziela 5 marca

godz. 12.00 – Boris Kudlička i Aleksandra Pogassi-Kudlička – prezentacja twórczości Borisa Kudličkii w kontekscie jego drogi od scenografii operowej do projektowania wnętrz oraz historia galerii z unikatowymi dziełami wzornictwa

godz. 13.00 – Lena Szwed-Strużyńska – właścicielka Galerii Sztuki Współczesnej Mostra przybliży nam temat dekorowania domu dziełami sztuki

godz. 14.00 – Izabela Gemzała – architektka i blogerka (prostyplan.pl) wygłosi wykład pt. “Projekt z architektem wnętrz: ile kosztuje, kiedy jest potrzebny i jak się do niego przygotować?”
GODZINY OTWARCIA TARGÓW: pt. 9.00-16.00, sob. i nd. 10.00-17.00
Prelegenci występujący w Akademii Designu “Domu & Wnętrza”

Tomek Rygalik
Projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki; urodził się w Łodzi w 1976. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. W 1999 roku ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, dla klientów jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont. Po ukończeniu studiów magisterskich na Royal College of Art w Londynie w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Od 2008 prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, a w 2009 na stałe przeniósł się do Warszawy. Od 2012 prowadzi Studio Rygalik[2] razem z partnerką, projektantką Gosią Rygalik. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Od 2010 pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek meblowych, jak Comforty i Paged. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Teatru Wielkiego — Opery Narodowej, Muzeum Historii Żydów Polskich, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej. W 2011 był architektem polskiej prezydencji w Radzie UE.

}
Michał Mazur
Autor bloga TrendNomad.com.[3] Dziennikarz, trendwatcher, nomada. Każdego roku odwiedza ponad dwadzieścia imprez targowych, festiwali i konferencji odbywających się w różnych miejscach świata – od Tokio po Las Vegas. Podczas swoich podróży szuka informacji o trendach związanych z designem i nowymi technologiami: od wirtualnej rzeczywistości, przez wyposażenie wnętrz, internet rzeczy, projektowanie interface’ów i robotykę, po rzemiosło i design zaangażowany społecznie.


Robert Majkut
Wizjoner, designer, ekspert w projektowaniu dla biznesu, Dyrektor Generalny w firmie Robert Majkut Design [4]– jednej z najbardziej cenionych firm branży kreatywnej w Polsce. Współwłaściciel firmy, współtwórca marki i główny projektant cenionej na świecie marki Whaletone Ltd. Wykładowca i felietonista. Wielokrotnie wyróżniany za swoją pracę przez środowiska branżowe i dziennikarskie m.in. w 2004 roku utytułowany przez British Council wyróżnieniem „Rising Star” i w 2007 nominowany do Elle Style Awards w kategorii „dobry design”. Laureat nagrody European Property Awards 2015–2016 oraz w 2016 -201. Od 20 lat zarządza własną pracownią Robert Majkut Design i kieruje zespołem projektantów i architektów. Realizuje projekty dla obiektów komercyjnych i wnętrz prywatnych, wymagających kompleksowej obsługi – obejmującej design miejsca, wzornictwo i elementy identyfikacji wizualnej. Roberta Majkut opracował własne metody przełożenia języka komunikacji wizerunkowej na język realnego biznesu, co stanowi wyjątkowe know-how pracowni Robert Majkut Design, funkcjonujące pod nazwą Standard Design’u Miejsca. Autorska metodologia i narzędzia poparte są wieloletnim doświadczeniem pracowni. Do klientów RMD należą takie marki jak Multikino, Open Finance, Noble Bank, Alior Bank, PKO Bank Polski, Time Trend, Moliera 2 dla Valentino i Salvatore Ferragamo, Sushi Wabu, Grupa Profbud, Orange Sky Golden Harvest, Kolosej, Kronverk Cinema, Imax Nescafe i Mori Cinema.

 


Boris Kudlička i Aleksandra Pogassi-Kudlička
Jest jednym z najbardziej ciekawych i inspirujących scenografów i projektantów. Rozgłos przyniosły mu przede wszystkim realizacje w operze. Wspólnie z reżyserem Mariuszem Trelińskim, stworzył artystyczny duet, którego dziełem są przedstawienia muzyczne rozbijające klasyczną formę widowiska operowego. Ich realizacje są pokazywane na całym świecie na największych scenach operowych m. in. w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, w Waszyngtonie, Los Angeles, Berlinie, Brukseli i Petersburgu. Artysta współpracuje też z innymi uznanymi reżyserami m. in. Keith Warnerem i Amonem Miyamoto, z którymi zrealizował kilkanaście oper – w Covent Garden w Londynie, Tokio, Frankfurcie, Kopenhadze i in. Od 2012 wspólnie z Natalią Paszkowską i Marcinem Mostafą prowadzi pracownię architektoniczną WWAA, która w swoich realizacjach ma m.in. polski pawilon EXPO w Szanghaju 2011r., projekt wnętrz Hotelu Europejskiego, projekt ekspozycji Muzeum Historii Polski i inne prywatne i publiczne projekty mieszkaniowe w Polsce i zagranicą.
Aleksandra Pogassi-Kudlička
Artystka baletu Teatru Wielkiego w Warszawie. Jeszcze w czasie pracy w teatrze współpracowała z mężem przy organizacji imprez kulturalnych i projektów reklamowych. Po zakończeniu kariery artystycznej zajęła się projektowaniem biżuterii i stworzyła swoją markę Pogassi. Jako projektantka biżuterii miała kilka samodzielnych wystaw. W ostatnich latach rozszerzyła zainteresowania w dziedzinie sztuki użytkowej, nawiązała kontakt z innowacyjnymi projektantami co zaowocowało stworzeniem Galerii Pogassi Kudlička [5]w Warszawie.

 

}
Lena Szwed-Strużyńska – właścicielka warszawskiej galerii sztuki współczesnej Mostra[6]. Scenograf i dekorator wnętrz.
Współtworzy Warszawskie Targi Sztuki w Arkadach Kubickiego. Dotychczas zorganizowała kilkadziesiąt wystaw w Polsce i zagranicą. We współpracy z duńskim deweloperem Kritensen Group w filli galerii na Mazurach w Pasymiu  oraz w Londynie organizuje spotkania “Mostra Art-Session”.
Reprezentuje wielu starannie wyselekcjonowanych artystów malarzy, rzeźbiarzy i grafików. Są wśród nich tak znane nazwiska jak Józef Wilkoń, Andrzej Mierzejewski, Wojciech Cieśniewski, Antoni Fałat, Sylwester Ambroziak, Józek Nowak, Stanisław Młodożeniec i inni.
Z doświadczenia i wiedzy Leny Szwed-Strużyńskiej korzysta wiele firm i osób prywatnych. Właścicielka galerii Mostra specjalizuje się bowiem w zakresie aranżacji i dekoracji wnętrz dziełami sztuki. Od wielu lat profesjonalnie doradza, jak właściwie dobrać, wyeksponować i oprawić dzieło artysty (obraz, grafikę, rzeźbę ) do konkretnego wnętrza.


Izabela Gemzała
Dyplomowany architekt wnętrz, założycielka pracowni i bloga ProstyPlan.pl[7]. Od 8 lat tworzy, projektuje i propaguje piękne wnętrza, w których najważniejsza jest prostota, elegancja i funkcjonalizm. We wnętrzach wykorzystuje głównie naturalne materiały i stawia na polski design. Jest autorką felietonów w dwumiesięczniku “Dom i Wnętrze”, w których w zabawny i lekki sposób opisuje pracę architekta i udowadnia, że projektować wnętrza może każdy, ale nie każdy powinien.

 

Ewa Mierzejewska
Organizatorka STREFY DESIGNU ewa & wnętrze. Dziennikarka i redaktorka z wieloletnim doświadczeniem, specjalizująca się w dziedzinie designu i urządzania wnętrz. Redaktor naczelna magazynu „Dom & Wnętrze”. Od kilku lat prowadzi własny blog ewaiwnetrze.pl, którego celem jest propagowanie najwyższej klasy designu w Polsce. Miłośnikom wzornictwa znana jest także jako autorka programów telewizyjnych na kanale Domo+ oraz stały ekspert w porannym programie telewizji TVN.

 

#dominteligentny #strefadesignu #pgenarodowy

Endnotes:
  1. Strefą Designu ewa & wnętrze: http://ewaiwnetrze.pl/wpis_271_strefa_designu_ewa_&_wnetrze_na_targach_dom_inteligentny.php
  2. Studio Rygalik: http://www.studiorygalik.com/?lang=pl
  3. TrendNomad.com.: http://trendnomad.com/pl/
  4. Robert Majkut Design : http://www.robertmajkut.com/
  5. Galerii Pogassi Kudlička : http://www.pogassikudlicka.com/galeria
  6. Mostra: http://www.mostra.pl/
  7. ProstyPlan.pl: http://www.prostyplan.pl/

Source URL: https://dominteligentny.pl/2017/program-prezentacji-i-wykladow/