Artykuł, Innowacje

Najczęściej stosowane rozwiązania smart home w polskich domach

Popularność Smart Home w Polsce stale rośnie. Bez wątpienia największe zainteresowanie wzbudza możliwość zwiększenia poczucia bezpieczeństwa oraz obniżenie zużycia energii, dzięki funkcjom oferowanym przez te nowoczesne technologie.

 

Nowoczesne systemy Smart Home oferują nam wiele korzyści.

Przede wszystkim ułatwiają codzienne życie i zwiększają nasz komfort. Dzięki nim nasze obowiązki domowe stają się mniej uciążliwe. Systemy Smart Home zapewniają również większe bezpieczeństwo. Dzięki czujkom możemy być informowani o potencjalnych zagrożeniach, takich jak czad, dym, zbicie szyby czy ingerencja w drzwi. Inteligentne systemy alarmowe powiadomią nas o tych sytuacjach, co pozwala szybko zareagować. Kontrola nad domem za pomocą aplikacji mobilnej daje nam spokój ducha, bo wiemy, że nawet będąc daleko, możemy mieć wpływ na to, co się w nim dzieje.

Polscy zwolennicy rozwiązań inteligentnego domu najczęściej instalują:
– inteligentne alarmy,
– sterowanie ogrzewaniem,
– czujniki (CO, dymu, ruchu),
– systemy oświetlenia,
– kamery monitoringu.

Dobrym sposobem wprowadzenia popularnych systemów do inteligentnego domu jest zaplanowanie ich już na etapie projektowania budynku. Dzięki temu można zminimalizować koszty i uprościć proces instalacji. Firma budowlana New House ma duże doświadczenie w implementacji systemów Smart Home i może pomóc w profesjonalnym wdrażaniu tych rozwiązań. Indywidualne potrzeby klientów są zawsze brane pod uwagę podczas adaptacji projektu, co pozwala na skuteczne zintegrowanie systemów Smart Home w gotowym domu. To szczególnie istotne w domach energooszczędnych i pasywnych.

 

Kategorie bloga

INNOWACJE

Nowa technologia w domu

BEZPIECZEŃSTWO

Inteligentne zabezpieczenia

AUDIO-VIDEO

Doskonały dźwięk i obraz

WYDARZENIA

Smart Home na eventach

Popularne tematy
Reklamy
Podziel się artykułem
Przeczytaj również
Artykuł

Czym jest Human Centric Lighting?

Human Centric Lighting (HCL), czyli oświetlenie skoncentrowane na człowieku, to koncepcja, która zyskuje na popularności zarówno w przestrzeniach biurowych, jak i mieszkaniowych. Jej głównym założeniem

Przeczytaj »
Artykuł

Kuchnia w stylu Smart

Poszukujesz sposobu na stworzenie kuchni, która nie tylko zapewni Ci funkcjonalność i wygodę, ale również podniesie komfort Twojego codziennego gotowania? Odkryj technologiczne innowacje i inteligentne

Przeczytaj »

Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o technologiach smart home na swoją skrzynkę pocztową

what you need to know

in your inbox every morning