Instalacje

Modernistyczna Willa z KNX na 4 poziomach

Dzięki uprzejmości firmy Intelidom Group zaglądamy do oazy zbudowanej w centrum miasta. Budynek o powierzchni 300 m² rozmieszczony jest na czterech poziomach i prezentuje nowoczesny styl uzupełniony o innowacyjne rozwiązania automatyki.

Wystrój wnętrz domu charakteryzuje się wyrafinowaniem i dbałością o detale. Głównym celem właściciela było stworzenie efektywnej i intuicyjnej struktury, spełniającej wymagania wygody i prostoty.

Automatyzacja domu została przeprowadzona z myślą o minimalizacji liczby przycisków sterujących, aby ułatwić codzienne czynności. Do spełnienia wymagań estetycznych i funkcjonalnych wybrano włączniki KNX Marki Ekinex.

Dzieki systemowi KNX możliwe jest sterowanie systemem klimatyzacji, wentylacją, bezpieczeństwem, systemem audio wielostrefowym, systemem nadzoru, zewnętrznymi żaluzjami, elektrycznymi zasłonami, ogrzewaniem podłogowym i elektrycznymi matami.

Wspomniany system wielostrefowy łączy przedwzmacniacze konsumenckie Sonos z profesjonalnymi wzmacniaczami Bose z linii PowerMatch. Takie połączenie gwarantuje łatwą i intuicyjną obsługę dla użytkownika oraz doskonałą jakość dźwięku, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym stosowanym w elektronice Bose.

W nowoczesnej willi nie mogło zabraknąć luksusowej przestrzeni SPA, która obejmuje strefę Jacuzzi, saunę suchą, saunę mokrą oraz prywatną siłownię, zapewniając kompleksowe doświadczenie relaksacyjne i odnowy biologicznej.

W siłowni zastosowano innowacyjne rozwiązanie – telewizor ukryty za lustrem, który staje się widoczny tylko podczas użytkowania.

Projekt i instalacja
Intelidom Group Sp. z o.o.
Kategorie bloga

INNOWACJE

Nowa technologia w domu

BEZPIECZEŃSTWO

Inteligentne zabezpieczenia

AUDIO-VIDEO

Doskonały dźwięk i obraz

WYDARZENIA

Smart Home na eventach

Popularne tematy
Reklamy
Podziel się artykułem
Przeczytaj również
Audio-Video

Technologia i design w domu na Żoliborzu

W jednym z urokliwych domów na warszawskim Żoliborzu, AV Architektura miała przyjemność realizować projekt audio-video, który łączy funkcjonalność z wyrafinowanym designem. Współpracując z renomowaną pracownią

Przeczytaj »
Instalacje

Smarthome w standardzie KNX

Położona na skraju lasu rezydencja w Jabłonnej to przykład nowoczesnego minimalizmu i dyskretnego wykorzystania rozwiązań smart home. Budynek został naszpikowany najnowszymi rozwiązaniami KNX, DALI, Multiroom

Przeczytaj »

Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o technologiach smart home na swoją skrzynkę pocztową

what you need to know

in your inbox every morning