Instalacje

Smarthome w standardzie KNX

Położona na skraju lasu rezydencja w Jabłonnej przykład nowoczesnego minimalizmu i dyskretnego wykorzystania rozwiązań smart home. Budynek został naszpikowany najnowszymi rozwiązaniami KNX, DALI, Multiroom i tymi związanymi z bezpieczeństwem domowników.
W parterowym domu z systemem KNX jako główne centrum dowodzenia wykorzystano panele Gira G1. Z każdego miejsca domu możliwe jest sterowanie nagłośnieniem, ogrzewaniem, klimatyzacją oraz rekuperacją! Domofon zabudowany w skrzynce na listy i zintegrowany z panelami to GIRA system 106.
Beztroskę gwarantuje też kompletny system alarmowy marki Satel, który dba o bezpieczeństwo mieszkańców w chwili ich relaksu. Na zewnątrz posesji stanęły aktywne bariery podczerwieni Optex – niezwykle skuteczna forma ochrony domu przed nieproszonymi goścmi!
Kolejne zabezpieczenie stanowi monitoring Provision-ISR.

Strefa SPA i relaksu ogromne wrażenie. Znalazło się w niej wszystko, co potrzebne do kompletnego odpoczynku duszy i ciała. Prywatna siłownia oraz sauna (a nawet basen!) zostały umieszczone w bezpośrednim otoczeniu roślinności, która pięknie kontrastuje z betonowym wnętrzem.
Dla zbudowania odpowiedniego klimatu zastosowaliśmy oświetlenie sterowane zarówno po magistrali DALI, jak i na aktorach ON/OFF.
Włącznik widoczny na ścianie to JUNG LS990 z personalizowanymi tekstami na klawiszach o matowym wykończeniu. W tej strefie szczególnie ważne dla mieszkańców jest
sprawne sterowanie ogrzewaniem podłogowym oraz klimatyzacją.
W przypadku domu w Jabłonnie zachwyciła nas przede wszystkim wysokiej jakości stolarka, do której dobraliśmy czujniki lakierowane na specjalne życzenie klienta. Idealnym towarzystwem dla minimalistycznego betonu okazał się sprzęt JUNG LS990 w matowym wykończeniu oraz z wykonanymi nadrukami opisowymi na klawiszach.
W sterowaniu parametrami wewnątrz domu pomagają panele sterujące Gira G1 – by zapewnić jak najlepsze warunki ogrodowi zimowemu, nasi klienci mają pełną kontrolę nad wentylacją, klimatyzacją i ogrzewaniem.

Rzemieślniczy charakter inwestycji w Jabłonnie idealnie balansuje obecność najnowszej technologii. Dyskretne rozwiązania smart home nie dominują posiadłości położonej w spokojnej i kameralnej okolicy. Dzięki temu właściciele jeszcze mocniej odczuwają związek z naturą.

Projekt i instalacja:

Intelidom Group Sp. z o.o.

Kategorie bloga

INNOWACJE

Nowa technologia w domu

BEZPIECZEŃSTWO

Inteligentne zabezpieczenia

AUDIO-VIDEO

Doskonały dźwięk i obraz

WYDARZENIA

Smart Home na eventach

Popularne tematy
Reklamy
Podziel się artykułem
Przeczytaj również
Audio-Video

Technologia i design w domu na Żoliborzu

W jednym z urokliwych domów na warszawskim Żoliborzu, AV Architektura miała przyjemność realizować projekt audio-video, który łączy funkcjonalność z wyrafinowanym designem. Współpracując z renomowaną pracownią

Przeczytaj »

Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o technologiach smart home na swoją skrzynkę pocztową

what you need to know

in your inbox every morning