over_fb_DI_konf_2

ANTYKONFERENCJA dla Architektów

Przyjdź na pierwszą w Polsce Antykonferencję dla Architektów: ‘Projektowanie, a nowe technologie’. Prezentacja odbywa się podczas największych w Polsce targów technologicznych Audio Video Show 2017 & Smart Home, gromadzących ponad 180 wystawców.

Gościem specjalnym antykonferencji jest Ewa Mierzejewska.

✅Dowiedz się, dlaczego warto decydować się na automatykę w domu/mieszkaniu
✅Otrzymaj solidną porcję wiedzy o najlepszych rozwiązaniach Smart Home
✅Zobacz, jak dobrze zaprojektowany system automatyki poprawia komfort i bezpieczeństwo
✅ Poznaj proces powstawania prywatnych sal kinowych oraz najczęstszych wyzwań stojących przed architektem i instalatorem
✅ Naucz się, jak radzić sobie z akustyką pomieszczeń i izolacją akustyczną

W programie konferencji m.in.

Sobota 18.11.2017

➡️10:00 Jak się nie uczyć się o domach inteligentnych, aby bezproblemowo zarządzać energią cieplną w budynku i kiedy termomodernizacja może się nie udać?

Prowadzący: prof. dr hab. inż. Piotr Borkowski, mgr inż. Arkadiusz Ambroziak, dr inż. Marek Pawłowski,  mgr inż. Adrian Chojecki.

Na rynku istnieje wiele systemów i standardów zarządzania budynkami (HMS/BMS). Czy budynek wyposażony w taki system jest naprawdę inteligentny? Bardzo popularnym ostatnio tematem jest sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Czy metody sztucznej inteligencji, a może raczej inteligencji obliczeniowej mogą być zastosowane w inteligentnych budynkach? Czy budynek może być aktywnym uczestnikiem na rynku energii? Czym jest (a może dopiero będzie) smart grid i smart city.

Czego się dowiesz przychodząc na prezentację:

✅ co daje uczynienie budynku naprawdę „inteligentnym”
✅ jakie metody mogą być stosowane do zarządzania energią w budynku
✅ jakie korzyści daje symulacja w trakcie budowy i użytkowania obiektu

➡️12:00 Zintegrowany Dom Inteligentny w technologii KNX

Prowadzący:  Krzysztof Zaśko – KNX/ZINTECH, Andrzej Stachno /KNX Professionals Polska

Autorzy przedstawią system KNX jako bazę do integracji automatyki domowej. Zaprezentowane zostaną autorskie rozwiązania automatyki budynkowej, której podstawą jest integracja wszystkich podsystemów i urządzeń domowych, takich jak: oświetlenie, żaluzje, systemy AV,  klimatyzacja, wentylacja, rekuperacja, źródła grzania/chłodzenia, której celem jest osiągnięcia najwyższego poziomu ekonomiczności i podniesienia komfortu użytkowania.

Podczas prezentacji zostaną przedstawione praktyczne zagadnienia i problemy z którymi spotyka się integrator, podczas uruchamiania systemów automatyki budynkowej i integracji urządzeń. Zostaną również przekazane wskazówki na co zwrócić uwagę w procesie projektowania poszczególnych branż takich jak elektryka, hydraulika, ciepłownictwo, alternatywne źródła energii elektrycznej i cieplnej.

Czego się dowiesz przychodząc na prezentację:
✅ czym tak naprawdę powinien być Dom Inteligentny/SmartHome
✅ co i jak można zintegrować w Domu Inteligentnym
✅ na co należy zwrócić uwagę na etapie projektów branżowych domu
✅ jakie korzyści można uzyskać dzięki integracji systemów w Domu Inteligentnym
✅ będziesz miał okazję zobaczyć praktyczne przykłady wizualizacji Domu Inteligentnego

➡️13:00 Nowoczesny dom. Najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz mieszkalnych.
Prowadzący: Ewa Mierzejewska – redaktor naczelna Dom&Wnętrze

Autorka przedstawi własny, subiektywny wybór najważniejszych trendów, zjawisk i tendencji w aranżacji domów i mieszkań. Co jest tylko chwilową modą, a co kierunkiem, który na szanse pozostać z nami na dłużej? Co najlepiej „przyjmuje się” u nas, a czego raczej nie zaakceptują Polacy?
Jaką rolę w projektowaniu modnych, nowoczesnych wnętrz odgrywają nowe technologie? Ewa Mierzejewska postara się odpowiedzieć na te pytania w typowej dla niej, lekkiej i przystępnej formie, opierając się na bogatym materiale zdjęciowym.
Czego się dowiesz przychodząc na prezentację:
✅ otrzymasz solidną porcję wiedzy o tym, co jest modne we wnętrzach
✅ dowiesz się, które spośród aktualnych trendów mają szansę przetrwać próbę czasu
✅ zobaczysz kilkadziesiąt inspirujących zdjęć z ciekawymi rozwiązaniami

➡️13:30 Projektowanie prywatnej sali kinowej – wizja architekta a wymagania techniczne
Prowadzący: Grzegorz Ronij, Krzysztof Rzońca / Art Cinema

Podczas prezentacji przedstawiony zostanie proces projektowania sali kinowej z punktu widzenia projektu wnętrz i zestawienia go z wymaganiami technicznymi instalacji. Zaprezentowane zostaną mające nieco odmienne cele podejścia projektanta wnętrz i projektanta instalacji audio i wideo oraz droga do satysfakcjonującego kompromisu. Za przykład posłuży sala kinowa w rezydencji wyróżnionej międzynarodową nagrodą w kategorii najbardziej innowacyjnego oświetlenia. Studium przypadku umożliwi poznanie procesu powstawania prywatnych sal kinowych oraz najczęstszych wyzwań stojących przed projektującymi je architektami.
Czego się dowiesz przychodząc na prezentację:
✅ jak wygląda proces projektowani sali kinowej
✅ nauczysz się jak zasady akustyki i projekcji wpływają na projekt wnętrza
✅ zobaczysz różnicę pomiędzy pierwszym projektem a efektem końcowym na podstawie wizualizacji i zdjęć gotowej sali

➡️15:00 Dom Inteligentny. Przyszłość czy teraźniejszość?
Prowadzący: Monika Komalska/ABB Living Space® Experience, Krzysztof Sasin/KNX ABB Polska, Jakub Wiśniewski/ JMW Architekci i Jacek Wysocki/BW-Design.

Dzisiejszy świat zmienia się bardzo szybko. Wkrótce większość nowo powstających budynków komercyjnych i prywatnych domów będzie wyposażonych w inteligentne instalacje. Dlatego jeśli planujesz budowę lub remont, warto byś pomyślał o tym już teraz. Podczas wykładu poznasz zalety inteligentnych rozwiązań automatyki domowej i zobaczysz różnicę między życiem w tradycyjnym i w inteligentnym domu. Omówione zostaną kluczowe kwestie bezpieczeństwa, ekonomii i komfortu, jaki wnoszą do wnętrz najnowsze technologie ABB – lidera w branży automatyki budynkowej. Paneliści opowiedzą o ich wpływie na realizację projektu z perspektywy zarówno architekta, jak i integratora systemu KNX.
Czego się dowiesz przychodząc na prezentację:
✅ Jak dobrze zaprojektowany system automatyki poprawia komfort i bezpieczeństwo użytkowania
✅ Jaki jest dziś koszt takiego systemu w kontekście całej inwestycji
✅ Poznasz najlepsze rozwiązania, dobre praktyki i zalety stosowania inteligentnych rozwiązań w inwestycjach prywatnych, komercyjnych i publicznych.

➡️16:00 Adaptacja i izolacja akustyczna pomieszczeń
Prowadzący: Jerzy Herse/Nyquista

Autor opowie o najnowszych rozwiązaniach i materiałach wykorzystywanych w akustyce wnętrz oraz akustyce budowlanej. Oprócz podstawowych zagadnień teoretycznych, dowiemy się jakie są główne problemy przy projektowaniu sal odsłuchowych
i sal kinowych oraz jak sobie z nimi radzić. Dowiemy się czym różni się adaptacja od izolacji akustycznej i jak dźwięk rozchodzi się w pomieszczeniu. Na podstawie przykładowych projektów, autor pokaże nam również jak sprawić, by adaptacja akustyczna była nie tylko skuteczna, ale również odpowiadała wystrojowi danego wnętrza.
Czego się dowiesz przychodząc na prezentację:
✅ otrzymasz podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną z akustyki
✅ dowiesz się jak radzić sobie z głównymi problemami akustyki wnętrz i izolacji akustycznej
✅ zobaczysz wiele ciekawych rozwiązań akustycznych na przykładzie kilkudziesięciu projektów

Niedziela 19.11.2017

➡️11:30 „Zastosowanie nowoczesnych technologii oraz integracja systemów audio-video w obiektach komercyjnych”. Prowadzący: Michał Felińczak/iCOMFORT.

Nowoczesne rozwiązania, które warto przewidzieć na etapie projektowania budynków użyteczności publicznej, przedstawienie optymalizacji procesu projektowego, jak zaprojektować salę konferencyjną na miarę XXI wieku oraz jakie istotne kwestie wziąć pod uwagę na etapie wykonawczym tego rodzaju inwestycji. Firma iCOMFORT, jako jednostka projektowa, a także integrator rozwiązań automatyki budynkowej oraz systemów AV, podpowie również jak dobrać najbardziej optymalne rozwiązania – z wielu dostępnych na rynku – na podstawie konkretnych przykładów, m.in. hotel, biurowiec, budynek urzędu miasta, siedziba firmy.

Czego się dowiesz przychodząc na prezentację:
✅ jakie korzyści wynikają z zastosowania nowoczesnych rozwiązań w budownictwie
✅ jak zoptymalizować proces projektowania
✅ jakie rozwiązania stosuje się w nowoczesnych obiektach komercyjnych
✅co wyróżnia nowoczesne sale konferencyjne

➡️12:30 Nowa epoka w designie telewizorów?
Prowadzący: Ewa Mierzejewska – redaktor naczelna Dom&WnętrzeCzarna skrzynką, czarny prostokąt… Telewizor już od dawna stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia apartamentu lub domu. Pytanie tylko gdzie i jak go umieścić, aby nie sprawiał problemu w aranżacji wnętrza. Z pomocą przychodzą producenci sprzętu RTV, którzy coraz lepiej rozumieją potrzeby telewidzów i wychodzą im naprzeciw. W prezentacji Ewy Mierzejewskiej zobaczymy, jak najnowsze telewizory można perfekcyjnie zintegrować z otoczeniem.
Czego się dowiesz przychodząc na prezentację:
✅ czy wyłączony telewizor musi być czarną plamą na ścianie? Przekonasz się, że nie!
✅ jak dobrze zintegrować telewizor z eleganckim wnętrzem
✅ zobaczysz ciekawe aranżacje wnętrz z nowymi, niestandardowymi telewizorami➡️13:15 Dlaczego warto decydować się na automatykę w domu/mieszkaniu
Prowadzący: Jacek Gzyl/GrentonW czym na co dzień pomaga nam dom, który jest zautomatyzowany. Czy warto inwestować w nowoczesne zarządzenie domem ? Co potrafi przełącznik dziś, a co może robić jutro. Autor prezentacji, prezes Zarządu spółki Grenton sp. z.o.o w przyjazny sposób przedstawi wszystkie aspekty życia w Inteligentnym Domu.
„Rozumiemy, że architekci są siłą napędową zmian w budownictwie promując nowoczesne rozwiązania, które często zachwycają nie tylko pięknem formy ale i funkcji”. Dowiedz się, jak od prostej ewolucji przełącznika można dojść do rewolucji technologicznej w budownictwie mieszkaniowym. Poznaj ile kosztuje dom, który zna przyzwyczajenia swoich użytkowników i jest zaprogramowany aby pomagać funkcjonować im w jego przestrzeni.
Czego się dowiesz przychodząc na prezentację:
✅ jak rozwiązania Smart Home pomagają rozwiązywać aktualne problemy Architektów
✅ poznasz rzeczywiste, codzienne korzyści dla użytkowników systemów Smart Home
✅ przekonasz się, że ewolucja technologiczna naszych domów jest równie potrzebna jak postępująca innowacyjność samochodów czy naszych telefonów.➡️14:00 Interaktywne spotkanie, na którym można dotknąć automatykę
Prowadzący: Jacek Gzyl/GrentonPrzekonaj się, że nowoczesny i innowacyjny dom jest prosty w obsłudze. Zobacz jak łatwo, w dowolnej chwili zmienisz jego funkcje dostosowując działanie do aktualnych potrzeb użytkownika.
Lekkie, interaktywne warsztaty przedstawią możliwości systemu, prostotę jego konfiguracji oraz udowodnią, że dzisiaj taka przyjemność nie kosztuje już majątku. Jacek Gzyl, na co dzień pracujący w polskiej firmie rozwijającej system Smart Home z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania z zakresu Inteligentnych Domów.
Czego się dowiesz przychodząc na prezentację:
✅ Czy automatyka to tylko komfort, bezpieczeństwo i przyszłe oszczędności ?
✅ Jak ważna jest elastyczność i możliwość dokonania zmian w funkcjonowaniu domu
✅ Udowodnimy, że nowoczesny i zautomatyzowany dom konfigurujemy w bardzo prosty sposób➡️15:00 Adaptacja i izolacja akustyczna pomieszczeń
Prowadzący: Jerzy Herse/Nyquista

Autor opowie o najnowszych rozwiązaniach i materiałach wykorzystywanych w akustyce wnętrz oraz akustyce budowlanej. Oprócz podstawowych zagadnień teoretycznych, dowiemy się jakie są główne problemy przy projektowaniu sal odsłuchowych
i sal kinowych oraz jak sobie z nimi radzić. Dowiemy się czym różni się adaptacja od izolacji akustycznej i jak dźwięk rozchodzi się w pomieszczeniu. Na podstawie przykładowych projektów, autor pokaże nam również jak sprawić, by adaptacja akustyczna była nie tylko skuteczna, ale również odpowiadała wystrojowi danego wnętrza.
Czego się dowiesz przychodząc na prezentację:
✅ otrzymasz podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną z akustyki
✅ dowiesz się jak radzić sobie z głównymi problemami akustyki wnętrz i izolacji akustycznej
✅ zobaczysz wiele ciekawych rozwiązań akustycznych na przykładzie kilkudziesięciu projektów

Dodaj komentarz