Widziałeś kiedyś prawdziwe kino domowe?

Słuchałeś kiedykolwiek muzyki w najwyższej możliwej jakości? Poznałeś systemy multiroomowe?

Sprawdź, jak wiele radości i rozrywki daje współczesna technika. Przekonaj się, że to wszystko jest już w Twoim zasięgu. ZOBACZ!

3-5 marca 2017 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Odpowiadając na Państwa oczekiwania organizujemy AV&HOME CINEMA SHOW 2017, jako równoległe do TARGÓW DOM inteligentny, ale niezależne wydarzenie.

Loże VIP Stadionu Narodowego zapewnią wystawcom i zwiedzającym doskonałe warunki prezentacji i odsłuchu sprzętu w komfortowych warunkach i eleganckim otoczeniu.

banner_750-308_DOM_INT

A co działo się na poprzedniej edycji?

Wojna formatów – pierwszy w historii audio pojedynek WINYL vs TAŚMA vs PLIK!

Organizator AV&HOME CINEMA SHOW 2016 przygotował dla odwiedzających niezwykłą atrakcję – możliwość bezpośredniego porównania trzech głównych formatów, które ukształtowały współczesne audio – taśmy magnetofonowej, płyt winylowych i plików muzycznych.

Wśród WYSTAWCÓW spotkaliście Państwo takie marki i dystrybutorów jak: Bang&Olufsen, Galeria Audio, HiFi Station, INTRADA, Kruger&Matz LOEWE/3Logic, MEDIAM, Nautilus, Panasonic, ZETA ZERO…

AV&HOME CINEMA SHOW 2016 slider AW

Pokazy porównawcze “Wojny formatów” odbywały się z użyciem specjalnie na tę okazje skonstruowanego przełącznika przez cały czas trwania AV&HCS, w specjalnie zaadaptowanej pod względem akustycznym ok. 100 metrowej sali odsłuchowej.  System demonstracyjny został oparty o intrygujące, rodzime i zarazem unikalne w skali światowej kolumny Zeta Zero Orbital 360. Świat taśm (w tym legendarnych Ampex Grand Master 499 Gold i Quantegy GP9) reprezentował magnetofon Revox Studer A-700.
Zalety czarnej, winylowej płyty zaprezentował najwyższy model gramofonu firmy AVID Acutus Reference SP kosztujący niebagatelne 135 tysięcy złotych!

AVID
Wszystkie modele tego producenta oparte są na identycznej konstrukcji łożyska. Eliminuje ono drgania płyty winylowej pochodzące z igły. Pozwala to na bardzo czyste, pozbawione praktycznie zniekształceń, odtwarzanie nagrań. Przemyślna konstrukcja zawieszenia gramofonu czyni go obojętnym na drgania pochodzące od fali dźwiękowej, zazwyczaj powodującej jeszcze większe zniekształcenia niż te, które pochodzą od drgań igły. Gramofon posiada napędzany prądem zmiennym silnik o wysokim momencie obrotowym. Od modelu Acutus SP różni się tylko mocniejszym zasilaczem, które jest w stanie wytworzyć idealnie stabilny i wolny od zniekształceń prąd. Podczas pokazu gramofon wyposażony zostanie w ramię SME IV oraz wkładkę EMT JSD6. Wkładka produkowana jest przez niewielką niemiecką manufakturę. Kilka dni temu została ona uhonorowana nagrodą Grammy za wybitne osiągnięcia techniczne na polu nagrywania i odtwarzania muzyki. Uzupełnieniem systemu będzie przedwzmacniacz gramofonowy AVID Pulsare II.
„system ma odtwarzać prawdziwy dźwięk i żaden inny… nawet jeśli się to komuś nie podoba” powiedział Conrad Mas.
Bang&Olufsen pierwszą gwiazdą SHOW w Krakowie! Po raz pierwszy w Polsce odbyła się publiczna prezentacja tego niesamowitego brzmienia i designu będzie miała miejsce już ósmego kwietnia 2016 roku w EXPO KRAKÓW podczas AV&HOME CINEMA SHOW! Prezentacji głośników (ponad 300 tys. zł. za parę) towarzyszyć będą pokazy systemu kina domowego duńskiego producenta z zastosowaniem 85-calowego telewizora 4k, modelu AVANT 85.

Kraków był także miejscem premiery nowego systemu Bang&Olufsen o nazwie Beo Sound 35 oraz prezentacji i sprzedaży całej oferty Beo Play, w tym niesamowitych wprost słuchawek i urządzeń multiroom.

INFORMACJE Z POPRZEDNICH EDYCJI:

Złotym Sponsorem AV&HOME CINEMA SHOW 2015 zostały SALONY DENON.

Denon Salony Firmowe to polska sieć specjalistycznych salonów oferujących wysokiej klasy sprzęt audio/wideo zarówno w swoich stacjonarnych lokalizacjach, jak i za pośrednictwem sklepu internetowego, Aktualnie spółka zarządzająca siecią Denon Salony Firmowe, Audio Video Design Sp. z o.o. prowadzi 8 salonów sprzedaży na terenie Polski, znajdujących się w prestiżowych galeriach handlowych największych miast kraju – trzech w Warszawie, po jednym w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Spółka posiada również salon specjalistyczny Marantz Salon Firmowy w Warszawie.

Z szerokiej oferty najwyższej jakości produktów audio/wideo znajdującej się w ofercie sieci, na targach DI Expo 2015 w Strefie Dom Inteligentny (stoisko 07 na parterze) zostaną zaprezentowane najnowocześniejsze systemy multiroom audio marek HEOS by Denon oraz Sonos, szereg produktów do streamingu Bluetooth, słuchawki i inne urządzenia oraz akcesoria m.in. marek Denon, Monster, Netatmo. W odrębnie przygotowanej ekspozycji na pierwszym piętrze, w strefie AV & Home Cinema (loża 110 na pierwszym piętrze) zaprezentowane zostaną m.in. systemy audio/wideo Denon, Marantz obsługujące technologię Auro 3D wraz z systemami głośnikowymi Dali oraz Sonus faber. Doskonałej jakości obraz wideo zostanie zaprezentowany na bazie sprzętu TV marki Thomson.

Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się zarówno z funkcjonującymi urządzeniami jak też będą mieli okazję zakupu specjalnie przygotowanej oferty drobnego sprzętu audio. W ramach organizowanych na Targach konferencji, Denon Salony Firmowe zaprezentują ideę oraz zalety systemów multiroom audio.

Mamy nadzieję, że goście naszych stoisk prezentacyjnych znajdą na nich inspiracje pozwalające na stworzenie lub rozbudowę własnych systemów audiowizualnych, do czego serdecznie zapraszamy. Nasi specjaliści, doskonale znający możliwości oferowanego sprzętu, nie tylko doradzą w wyborze sprzętu i akcesoriów, ale także zaproszą do poznania pełnej oferty salonów stacjonarnych gdzie udostępniamy w większości lokalizacji specjalistyczne sale odsłuchowe. Dopełnieniem oferty sieci salonów Denon Salony firmowe są usługi instalacyjne i pełen pakiet obsługi posprzedażowej. Klientom preferującym zakupy on-line oferujemy zasoby wygodnego sklepu internetowego www.SalonyDenon.pl , który umożliwia dodatkowo odbiór zakupionych produktów w naszych lokalizacjach.

A nowości w roku 2014 nie zabrakło! Słynny Steinway&Lyngdorf zorganizował polską premierę słynnego systemu D2. SONY premiery najnowszych projektorów kina domowego 4k, prosto z berlińskiej IFY. Duński DALI pokazał premierowe linie głośników. Nie zabraknie również prezentacji czołowych, polskich instalatorów systemów audio i kina domowego. Klinika Dźwięku pokazywała konfiguracje, jakich jeszcze dotąd nigdzie nie prezentowała. Asano wspólnie z Bang&Olufsen zaprezentowało najnowszy system multiroom. A co na to popularny Sonos? Czym zaskoczyły salony Top HiFi lub Heco? Jak będzie w 2015-tym?

Pożyjemy – zobaczymy… już w październiku na Narodowym!

DOM INTELIGENTY DI EXPO 2015 – targi elektroniki użytkowej. Stadion Narodowy, Warszawa 2-4.10.2015r. Lista wystawców i partnerów medialnych:

ZŁOTY SPONSOR – SALONY DENON – specjalistyczna sieć salonów oferująca najwyższej jakości sprzęt AV i akcesoria, w tym najnowsze technologie systemów multiroom
PARTNER TECHNOLOGICZNY – PLUS – lider technologii LTE
ABB – globalny lider automatyki domowej i nie tylko
ABOUT –S – inteligentne domy, wyłączny dystrybutor DuoTecno i NIKO
ALPINE – japońskie, samochodowe audio i video
AMINA – niewidzialne głośniki dla harmonii z pięknym wnętrzem
AMPIO.PL – system inteligentnego domu SMART HOME
APA Innovative – dystrybutor systemu Vision BMS
ARDEKO – specjalista zmechanizowanej dekoracji wnętrz
ASTAT – dystrybutor włoskiego osprzętu elektroinstalacyjnego i systemu inteligentnego budynku VIMAR
ASANO – multiroom w standardzie KNX współpracujący z urządzeniami B&O
AUDI e-tron – producent samochodów elektrycznych – jazdy testowe!
BANG&OLUFSEN – duński synonim prestiżowego i luksusowego audio video
BASALTE – belgijska marka luksusowych produktów KNX stworzonych dla domu inteligentnego
BE4 – producent niezawodnych systemów opartych na najnowocześniejszych rozwiązaniach z dziedziny elektroniki i oprogramowania
BILTON – nowoczesne, austriackie oświetlenie ledowe i sterowniki LED
BUSCH JAEGER – niemiecki system inteligentnych domów
CANTON – domowe kolumny o niemieckiej precyzji dźwięku
COMECH – więcej niż światło
DALI – duński producent kolumn głośnikowych, również do kina domowego
DAIKIN AIRCONDITIONING POLSKA – hybrydowe pompy ciepła w budownictwie pasywnym
DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND – lider kompleksowych rozwiązań klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, grzewczych i chłodniczych HVAC
DA’LUX – belgijski producent urządzeń oświetleniowych wysokiej jakości
D-LINK – rozwiązania do budowy cyfrowego domu i mieszkania
DUO TECNO – belgijski producent systemów automatyki domowej DOMOTICA
DYSTRON – dystrybutor automatyki budynkowej
EMITERNET – systemy automatyki domowej Teletask i Divus oraz fotowoltaika
FACHOWY ELEKTRYK – wydawca branżowy, patron medialny
FOREST POLSKA – karnisze, szyny, rolety elektryczne
FD TECH – wrocławski integrator systemów KNX
FOCAL – francuskie kolumny i głośniki do domu i samochodu
4DOM – firma projektowo-instalacyjna branży wodno/grzewczej
GARDENA – inteligentna obsługa twojego ogrodu
GIRA – niemiecki producent najwyższej jakości osprzętu elektrotechnicznego i KNX
GRENTON – rule your world! Profesjonalny system automatyki budynkowej
HEOS – multiroom made by DENON
HUSQVARNA – szwedzki pionier rynku zautomatyzowanych kosiarek
HOBOT – roboty czyszczące szkło
HÖRMANN – największy europejski producent bram, ale także drzwi do inteligentnego domu
iNFOMARKET – branżowy magazyn dla specjalistów branży AGD i RTV
INLOGIC – szczeciński projektant i instalator nowoczesnych instalacji domowych
INTERNORM – producent okien i drzwi do budynków pasywnych i energooszczędnych
IRIDIUM MOBILE – licencje i graficzne interfejsy do sterowania automatyką
iSIMPLEX – hiszpański producent rozwiązań przeznaczonych do systemów automatyki
JAYS – słuchawki ze Szwecji
JUNG – niemiecki producent ekskluzywnego osprzętu elektroinstalacyjnego i KNX
KLINIKA DŹWIĘKU – specjalista instalacji systemów audio i video
KMH MEDIA GROUP – wydawca magazynów oraz producent eventów i paneli dyskusyjnych Cars & Coffee
KNX – światowe stowarzyszenie producentów standardu domu inteligentnego
KRUGER&MATZ – smartfony, tablety, audio, video…
LCN – niezawodny, niemiecki system budynku inteligentnego
LECHPOL – dystrybutor elektroniki użytkowej
LIKON – warszawski integrator systemów automatyki i bezpieczeństwa
MAGIC SCRIBE – system rozpoznawania mowy i zamiany na tekst
MARANTZ – legendarna elektronika do stereo i kina domowego
MDT TECHNOLOGIES – niemiecki producent urządzeń KNX
MIELE – synonim niemieckiej jakości sprzętu AGD
MERCEDES – samochody luksusowe, elektryczne i hybrydowe
NC+ – platforma cyfrowej telewizji satelitarnej – patron medialany
NEATO ROBOTICS – inteligentne odkurzacze
NIKO – belgijski producent automatyki domowej i osprzętu elektrycznego
OSZCZĘDNY DOM – dom inteligentny o niemal zerowym zużyciu energii
PANASONIC – inteligentny sprzęt AGD
PANASONIC – japońska telewizory i kino domowe w najlepszym wydaniu
PEIYING – samochodowe multimedia dla każdego
PLUS – dostawca szybkiego internetu LTE i usługi SMART DOM
POLSKI INSTYTUT BUDOWNICTWA PASYWNEGO im. G. Szlagowskiego
POZELM – poznański specjalista sterowania budynkiem mieszkalnym i komercyjnym
RADIO KOLOR – warszawska rozgłośnia radiowa – patron medialny – 103 FM
RENAULT – producent elektrycznego samochodu ZOE, KANGOO, TWIZY
REVOX – szwajcarski producent systemów multiroom współpracujących z KNX
ROBOEXPERT – specjaliści robotów sprzątających
SAUER – amerykański outdor TV
SCHNEIDER ELECTRIC – światowy lider zarządzania energią, producent urządzeń KNX
SIEDLE – niemieckie domofony i videofony
SMART SPACE – dystrybutor BASALTE, SIEDLE, iSIMPLEX
STEALTH ACOUSTICS LINEA RESPONSE – niewidzialne głośniki z USA
SONOS – amerykański, sieciowy system multiroom
SONUS FABER – włoski producent systemów dźwiękowych dla entuzjastów kina domowego i stereo
SYSTEM LOOX/BNT – rewolucyjne sterowanie istniejącej instalacji elektrycznej
TELECONNECTIONS – importer systemów alarmowych JABLOTRON ALARMS
THOMSON – Producent telewizorów w technoligii 4k
T- PRO AUDIO CLASSICS – instalator i integrator KNX professionals
VISION BMS – polski, unikalny i kompleksowy system integracji automatyki i instalacji elektrycznej domu
VIMAR – włoski producent osprzętu elektroinstalacyjnego i systemu inteligentnego budynku
VITREA Polska – eleganckie i dotykowe sterowanie domem z Izraela
VITRUM – eleganckie sterowanie Z-VAWE z Włoch
WIŚNIOWSKI – polski producent zintegrowanych i inteligentnych systemów ogrodzeń, bram garażowych i drzwi do domów, również energooszczędnych
WYDAWNICTWO MURATOR – wydawca magazynów Architektura, Dobre Wnętrze, Murator i Moje Mieszkanie – patron medialny.
XILLO – belgijski producent lamp i urządzeń oświetleniowych
ZAMEL – polski producent dynamicznie rozwijający się w branży elektrotechnicznej

Targi Dom Inteligentny oraz AV&Home Cinema Show 2014

Stadion Narodowy, Warszawa 3-5.10.2014r.

Lista wystawców i partnerów medialnych:

ABB – globalny lider automatyki, producent systemu Busch Jaeger

ABOUT -S – nowoczesne i restaurowane domy inteligentne od podstaw

AMINA – niewidzialne głośniki dla harmonii z pięknym wnętrzem

ARDEKO – specjalista zmechanizowanej dekoracji wnętrz

ASTAT – dystrybutor włoskiego producenta osprzętu elektroinstalacyjnego i systemu inteligentnego budynku VIMAR

ASANO – multiroom w standardzie KNX współpracujący z urządzeniami Bang&Olufsen

AUDIO NOTE – angielska manufaktura specjalizująca się w czysto analogowych – lampowych systemach audio

AUDIO VIDEO  – magazyn entuzjastów dobrego brzmienia i obrazu

AVC SOLUTIONS – operator niezawodnego internetu satelitarnego

BAB TECHNOLOGIE – producent innowacyjnych i wysoce zaawansowanych produktów działających w standardzie KNX oraz EnOcean

BANG&OLUFSEN – duński synonim prestiżowego i luksusowego audio video

BASALTE – belgijska marka luksusowych produktów KNX stworzonych dla domu inteligentnego

BE4 – producent niezawodnych systemów opartych na najnowocześniejszych rozwiązaniach z dziedziny elektroniki i oprogramowania

BILTON – nowoczesne, austriackie oświetlenie ledowe i sterowniki LED

BLUESOUND – kanadyjski producent bezprzewodowych, wielostrefowych systemów muzycznych obsługujących pliki wysokiej rozdzielczości

CEDIA – światowa organizacja instalatorów audio/video

CEDAC – włoski producent systemów oszczędzania energii w domu

COMECH – więcej niż światło

DALI – duński producent kolumn głośnikowych, również do kina domowego

DAIKIN AIRCONDITIONING POLSKA  – hybrydowe pompy ciepła w budownictwie pasywnym

DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND – lider kompleksowych rozwiązań klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, grzewczych i chłodniczych HVAC

DENON SALONY FIRMOWE – specjalistyczna sieć salonów oferująca najwyższej jakości sprzęt i akcesoria, w tym najnowszych technologii systemy multiroom

DEVIALET –  francuski producent rewolucyjnych wzmacniaczy zintegrowanych z wbudowanymi przetwornikamu C/A

DUO TECNO – belgijski producent systemów automatyki domowej DOMOTICA

EATON – xComfort – światowy  producent bezprzewodowych systemów łatwego sterowania całym domem

ELCO EXIM – wyłączny dystrybutor marek Heco, Magnat, Oehlbach

EIC – wyłączny dystrybutor szerokiej gamy komponentów HiFi, HiEnd i kina domowego

ELEKTRYK – iSterowanie.pl – warszawski integrator systemów KNX i LCN

EP MILIK – autoryzowany DAIKIN/ROTEX partner

FD TECH – wrocławski integrator systemów KNX

4DOM – firma projektowo-instalacyjna branży wodno/grzewczej

GIRA – niemiecki producent najwyższej jakości osprzętu elektrotechnicznego i KNX

GRENTON – rule your world! Profesjonalny system automatyki budynkowej

HECO – niemiecki producent systemów głosnikowych

HiFi CHOICE&HOME CINEMA – polska edycja brytyjskiego potentata Future Publishing

HOME SMART HOME by Klinika Dźwięku – instalator i integrator elektryki i automatyki

HUSQVARNA – szwedzki pionier rynku zautomatyzowanych kosiarek

HÖRMANN – największy europejski producent bram, ale także drzwi do inteligentnego domu

INCOMFORT – śląski instalator i integrator systemów domu inteligentnego

iNFOMARKET – branżowy magazyn dla specjalistów branży AGD i RTV

INTERNORM – wiodąca europejska marka okien i drzwi do budynków pasywnych i energooszczędnych

iSIMPLEX – hiszpański producent rozwiązań przeznaczonych do systemów automatyki domu

JUNG – niemiecki producent ekskluzywnego osprzętu elektroinstalacyjnego i KNX

KMH MEDIA GROUP – wydawca magazynów oraz producent eventów i paneli dyskusyjnych Cars & Coffee.

KNX – światowe stowarzyszenie producentów standardu domu inteligentnego

Klinika Dźwięku – czołowy polski instalator domowych systemów A/V i kina domowego

KLIPSH – amerykański producent głośników najwyższej jakości

LCN – niezawodny, niemiecki system budynku inteligentnego

LIKON – warszawski integrator systemów automatyki i bezpieczeństwa

LITHOSS – belgijskie, designerskie swiche KNX

MAGNAT – niemiecki producent kolumn głośnikowych i elektroniki

MAGIC SCRIBE – system rozpoznawania mowy i zamiany na tekst

MICHELL ENGIENEERING – angielska manufaktura od 30 lat produkująca gramofony

NC+ – platforma cyfrowej telewizji satelitarnej

ONKYO – japoński producent elektroniki kina domowego i stereo

PLUS – dostawca szybkiego internetu LTE i usługi SMART DOM

POLPAK POLAND – dostawca urządzeń klasy HiFi i HiEnd oraz profesjonalnego doradztwa

PREMIUM SOUND – trójmiejski salon HiFi i systemów multiroom

PRIMARE – szwedzki producent elektroniki kina domowego dla wymagających

QUADRAL – niemiecki producent zestawów głośnikowych działający od 1971 roku

RADIO KOLOR – warszawska rozgłośnia radiowa

REVOX – szwajcarski producent systemów multiroom współpracujących z KNX

ROTEX –  niemiecki producent kompletnych systemów grzewczych i kolektorów słonecznych

SCHNEIDER ELECTRIC – światowy lider zarządzania energią i jej oszczędnego wykorzystania

SCREEN RESEARCH – światowy lider produkcji ekranów do kina domowego najwyższej jakości

SMART SPACE – dystrybutor BASALTE, SIEDLE, iSIMPLEX

SONOS – amerykański, sieciowy system multiroom

SONUS FABER – włoski producent systemów dźwiękowych dla entuzjastów kina domowego i stereo

SONY – japoński producent projektorów do kina domowego w standardzie 4k

SOUNDDECO – polski producent czystego dźwięku w pięknej

STEINWAY& LYNGDORF – legendarna duńskie marki systemów cyfrowego audio, producent słynnego systemu D2

SWITHC – pierwszy w polskiej historii integrator nominowany do KNX AWARD ayControl

SYNERGY POLSKA – doświadczony integrator i instalator systemów automatyki budynków

SYSTEM LOOX/BNT – rewolucyjne sterowanie oparte o istniejącą instalację elektryczną

SZEMIS – audio konsultant – dystrybutor Sugden – producenta systemów audio.

TANNOY – jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych marek audio na świecie

TELECONNECTIONS – importer systemów alarmowych JABLOTRON ALARMS

TOP HiFi & VIDEO DESIGN – ogólnopolska sieć specjalistycznych salonów z urządzeniami audio/video i nowymi mediami

VOICE – autoryzowany importer Cardas, Primare, Pro-Ject, Sonus Faber, Rel, Triangle, Wadia.

VISION BMS – polski, unikalny i kompleksowy system integracji automatyki i instalacji elektrycznej domu

WEKTA –  polski producent najwyższej jakości urządzeń poprawiających bezpieczeństwo, jakość i komfort życia w domu

WIŚNIOWSKI – polski producent zintegrowanych i inteligentnych systemów ogrodzeń, bram garażowych i drzwi do domów, również energooszczędnych

WITOWA – poznański producent mebli i standów AV oraz obudów głośnikowych

WYDAWNICTWO MURATOR – wydawca magazynów Architektura, Dobre Wnętrze, Murator i Moje Mieszkanie

ZAMEL – polski producent dynamicznie rozwijający się w branży elektrotechnicznej

VIMAR – włoski producent osprzętu elektroinstalacyjnego i systemu inteligentnego budynku