Artykuł, Innowacje

Ikea rozpoczyna testy beta Matter na swoim hubie Dirigera

Po prawie dwóch latach od zapowiedzi, że jej nowy hub smart home będzie obsługiwał Matter, Ikea wreszcie udostępnia ten standard użytkownikom. Na początku beta skupia się przede wszystkim na produktach oświetleniowych, takich jak żarówki, czujniki ruchu, piloty i inteligentne wtyczki – chociaż Ikea jeszcze nie ujawniła konkretnej listy urządzeń.

Matter to innowacyjny standard interoperacyjności dla inteligentnych domów, który został opracowany w celu zapewnienia spójnego języka komunikacji między wszystkimi podłączonymi urządzeniami.

Opracowana przez renomowane firmy takie jak Apple, Amazon, Google i Samsung, Matter to innowacyjna, oparta na protokole IP warstwa oprogramowania łączności dla inteligentnych urządzeń domowych. Znakomicie działa poprzez Wi-Fi, Ethernet oraz
bezpieczny i energooszczędny protokół sieciowy Thread, oferując obsługę ponad dwudziestu różnych typów urządzeń, w tym oświetlenia, wtyczek, termostatów, zamków, czy też czujników bezpieczeństwa.

Gadżety do inteligentnego domu z certyfikatem Matter mogą być łatwo skonfigurowane i używane z różnymi kompatybilnymi ekosystemami.

Amazon Alexa, Google Home, Samsung SmartThings oraz Apple Home to jedne z głównych platform inteligentnego domu wspierających Matter, a dołącza do nich setki producentów urządzeń, sprawiając że technologia Matter staje się coraz bardziej wszechstronna i dostępna dla użytkowników na całym świecie.

Kategorie bloga

INNOWACJE

Nowa technologia w domu

BEZPIECZEŃSTWO

Inteligentne zabezpieczenia

AUDIO-VIDEO

Doskonały dźwięk i obraz

WYDARZENIA

Smart Home na eventach

Popularne tematy
Reklamy
Podziel się artykułem
Przeczytaj również
Artykuł

Czym jest standard KNX?

Standard KNX jest pionierskim rozwiązaniem w dziedzinie systemów inteligentnego domu oraz automatyki budynkowej. Dzięki niemu projektowanie energooszczędnych i bezpiecznych budynków staje się znacznie łatwiejsze. Zachęcamy

Przeczytaj »

Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o technologiach smart home na swoją skrzynkę pocztową

what you need to know

in your inbox every morning